طراحی معماری و دکوراسیون داخلی

 مقدمه

در این پست میخواهیم نقشه راه جذاب طراحی دکوراسیون داخلی را به همراه توضیحاتی کوتاه شرح داده و در چند اسلاید مراحل مقدماتی، متوسط و پیشرفته را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

دکوراسیون داخلی (مقدماتی)

 درک معماری و هنرهای تجسمی: هنرهای تجسمی که به آن گاهی هنرهای بصری یا دیداری نیز گفته میشود، آن گروه از هنرهای مبتنی بر طرح است که مشخصا حس بینایی را مخاطب قرار می دهند.

اسکیس و راندو: اسکیس به عنوان یک ابزار یا مهارت نقش مهمی را در روند طراحی ایفا می کند. و با راندو می توانید جزئیات پروژه های خود را به نمایش در آورید.

نقشه کشی: نقشه کشی معماری یا نقشه کشی طراحی فنی ساختمان است که متعلق به طبقه بندی تعریف معماری است. نقشه های معماری توسط معماران و دیگران برای تعداد زیادی از اهداف استفاده می شود.

اتوکد: ترسیم اجزای مهندسی، طرح های پایه و تحلیل سیستم نقش مهمی در مهندسی شهر، مکانیک، HVAC های سیستم ها و برق دارند با استفاده از این نرم افزار خطاهای انسانی به حداقل می رسد.

دکوراسیون داخلی (متوسط)

شناخت مواد و مصالح: با توسعه در زمینه مصالح، فرآورده ها و روش های ساخت ابداعی، حرکت به سوی ساختمان هایی با کارایی بالاتر و صرفه  اقتصادی بهتر و سازگار با محیط زیست امری ضروری می نماید.

متره و برآورد : متره عبارت است از محاسبه احجام و اندازه گیری مقادیر مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقادیر مصالح به کار رفته و مصرف شده در یک پروژه اجرا شده.

سبک شناسی: سبک های معماری، معماری را از لحاظ استفاده از فرم ها، تکنیک ها، مواد دوره زمانی، منطقه و سایر چیزهای تاثی گذار دسته بندی می کنند. در واقع سبک معماری نوعی جنبش زمانه است.

Sketch up: با استفاده از نرم افزار اسکچاپ می توان بسیاری از الگوها و ایده های مورد نظر خود در طراحی را به گونه ای پیوسته با طراحی های ایجاد شده در اتوکد به انجام رساند.

چیدمان در طراحی: با توجه به رشد چشمگیر جمعیت و افزایش رو به رشد تقاضا برای سکونت در کلان شهرها، خانه هایی با مساحت کم بخش عمده ای از فضاهای مسکونی را تشکیل می دهند و این مهم، اهمیت پرداختن به چگونگی جیدمان در این فضاها را از همیشه ضروری تر خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی پیشرفته

نورپردازی: نورپردازی از جمله مباحثی است که همواره در حوزه زیبایی شناسی مطرح می شود. یکی از هنرهایی که نقش نورپردازی در آن بسیار پررنگ است هنر معماری است.

3D Max: این فعالیت بسیار شلوغ و کاربردی است، طراحان داخلی، دکوراتورها و معماران، طرح های خود را با تری دی استودیو مکس ارائه میدهند.

Post production: پست پروداکشن مجموعه ای از تکنیک ها و فعالیت ها جهت ویرایش و پرداخت نهایی روی تصاویر رندری است که از نرم افزارهای سه بعدی گرفته می شود، که عمدتا در نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و افترافکت انجام می شود.

سناریو نویسی پایان نامه: و در انتها تحویل پروژه شما به استاد مربوطه پایان این راه جذاب خواهد بود و حال شما آماده برای ورود به بازارکار می باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *