برنامه نویسی وب (web design)

طراحی وب

به روند شکل دادن به ظاهر یک وبسایت، طراحی وب گفته میشود . ابزارهای اصلی این کار Html / Css و JavaScript میباشد.

وب‌ دیزاین برای کسب و کارها به معنای چیدمان ویترین است و هرچقدر این ترکیب بندی زیباتر و جذاب تر و در عین حال قابل فهم تر باشد ، کسب و کار مد نظر ویترین بهتر و درآمد مناسب تری خواهد داشت .در برنامه نویسی وب چندین بخش مختلف وجود دارد اما به صورت کلی به دو بخش front end developer , back end developer تقسیم بندی میشود . طراح وب مهارت های گوناگونی برای حرفه ای شدن (senior) نیاز دارد و مجتمع فنی تهران سیدخندان برای این منظور مسیرهای مختلف و آموزش های مختلفی را در کنار هم فراهم کرده است .

مهارت های یک برنامه نویس وب :

مهارت های یک طراح وب از تسلط کامل بر Html / Css و JavaScript  شروع میشود ، پس از این بخش آشنایی با گرافیک دیزاین و نرم افزارهای مرتبط همچون ادوبی فتوشاپ مد نظر است و در نهایت درک کلی از چیدمان و به بیان دیگر آشنایی بامفهوم UI/UX در سایت شاخصه های یک طراح وب حرفه ای است که توان طراحی یک وب سایت کامل را دارا میباشد .

تفاوت Front End Developer , Back End Developer :

به ساده ترین فرم ممکن میتوان گفت برنامه نویس front end چیزی را طراحی میکند که کاربر سایت میبیند ، به عنوان مثال صفحات و مکان المان ها و … اما برنامه نویس back end مسئول بخش پشتی سایت ، محلی که مخاطب از آن بی خبر است میباشد . بخشی که داده ها و ورودی ها به سایت و خروجی های آن را کنترل و مدیرتیت میکند . ارتباط بین سرور و مخاطب را به نحو مد نظر و مورد نیاز برنامه ریزی میکند . و مقاله فوق درمورد front end developer میباشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *