معرفی دپارتمان زبان

دپارتمان زبان مجتمع فنی تهران (نمایندگی لاهیجان) به عنوان قدیمی ترین بخش این نمایندگی در حال برگزاری دوره های زبان از سطح مقدماتی تا پیشرفته است.

ماموریت دپارتمان ما
دپارتمان زبان های خارجی مجتمع فنی تهران، مأموریت خود را ارائه و گسترش دوره های آموزشی برای گروه های سنی مختلف، تولید و انتشار مواد آموزشی، برگزاری آزمون های بین المللی، طراحی و اجرای دوره های تربیت مدرس، ارائه خدمات آموزشی به سازمان ها و مراکز خصوصی و دولتی مبتنی بر استانداردهای روز دنیا و متناسب با نیازهای جامعه تعریف می نماید.
languages
فلسفه ما

آغاز هر کاری معمولاً دشوار به نظر می رسد. آغاز فراگیری یک زبان خارجه نیز نه تنها سخت بلکه حساس است. یک شروع بد می تواند باعث اضطراب، ترس بدون دلیل و یا … بشود.

رویکرد فلسفی دپارتمان زبان های خارجی مجتمع فنی تهران مکتب ساختگرایی ذهنی است. در این مکتب ذهن فراگیر بسیار پویا، خلاق و تحلیلگر است؛ به عبارت دیگر فراگیر پس از دریافت مفاهیم بین نکات ارتباط معنی دار ایجاد کرده و سپس با آمیختن آن ها با آموخته های پیشین مطالب جدید را در ذهن خود ملکه می سازد.

در روش های سنتی و زبان محور، فراگیری نکات دستوری در اولویت قرار دارد. تجربیات مکرر نشانگر این است که حاصل فراگیری قواعد انتزاعی و خارج از متن و توجه به قالب های زبانی صرفاً حفظیاتی بوده که هیچگاه به کاربرد اصولی و خلاق منتهی نشده است.

رویکرد ما در زمینه فراگیری یک زبان همان رویکرد طبیعی و اکتسابی است که موثرترین و کوتاهترین مسیر ممکن برای یادگیری زبان بوده و توسط بشر از بدو خلقت آزموده شده و موفقیت آن صد در صد قابل تضمین است.

دپارتمان زبان های خارجی مجتمع فنی تهران در زمینه تدریس زبان رویکرد همه جانبه دارد. در این رویکرد یک نگاه همه جانبه به آموزش زبان وجود دارد، به عبارت دیگر کلیه عوامل دخیل و موثر بر فراگیری در نظر گرفته می شود. این عوامل شامل متغیرهای عاطفی، فیزیولوژیکی، ذهنی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی است.

روش آموزشی دپارتمان زبان های خارجی مجتمع فنی تهران محتوا محور است. در روش محتوا محور فراگیری معنی دار است زیرا آموخته های قبلی همواره یادآوری شده؛ پیوندهای مستحکمی بین نکات جدید و تجربیات گذشته فراگیران ایجاد می گردد. در روش محتوا محور کسب دانش و مهارت به صورت توامان انجام می گیرد زیرا اعتقاد بر این است که همه چیز منسجم و به هم پیوسته و وابسته است؛ به عبارت دیگر در صورت بروز یک مشکل در یک جزء کل نظام آموزشی و فرآیند فراگیری تحت الشعاع قرار می گیرد.

دپارتمان زبان های خارجی مجتمع فنی تهران با سالها تجربه در امر آموزش زبان انگلیسی، ارائه مدارک بین المللی زبان و همکاری با سازمانهای آموزشی بین المللی، افتخار برگزاری دوره ها و ارائه خدمات آموزشی متعددی را جهت ارتقاء و بهره وری علمی کلیه اقشار جامعه دارد.

American English File 2
دوره ها:
دوره های کلی و ترمیک زبان انگلیسی این دپارتمان به شرح ذیل می باشد:

۲۴ دورۀ زبان انگلیسی، از سطح Elementary تا سطح Advanced که با استفاده از سری کتاب های American English File برگزار می شود. این سری آموزشی که یکی از جدیدترین سیستمهای اموزش انگلیسی بزرگسال می باشد با استفاده از نرم افزار جامع i-Tools  و ارائه CD  های خود اموز و همچنین سایت کمک آموزشی تمامی نیازهای زبان آموزان را ارائه کرده است.  زبان آموزان می توانند با گذراندن این ۲۴ ترم تمامی نیاز های معمول خود به زبان انگلیسی را مرتفع سازند .

دوره های آمادگی آزمون TOFEL  یا IELTS  که زبان آموزان با توجه به نیاز و هدف خود یکی از این دوره ها را گذرانده و اقدام به ثبت نام در این آزمونهای بین المللی می کنند . در این دوره معمولاً بیش از ۱ کتاب مورداستفاده قرار می گیرد و تمامی ۴ مهارت Speaking  ، Reading ، Writing  ،Listening به صورت همزمان و کامل مورد بررسی قرار می گیرد .

نحوه انتخاب اساتید دپارتمان :
مجتمع فنی تهران (نمایندگی لاهیجان) همواره بر این باور بوده است که در اجرای دوره های آموزشی یکی از مهمترین عوامل موفقیت ، استفاده از اساتید مجرب و برجسته می باشد. در این راستا این نمایندگی نهایت تلاش خود را می کند تا با ایجاد مراحل دقیق و علمی گزینش استاد، همواره از بهترین مدرسین منطقه بهره مند شود.

اخبار و اطلاعیه ها
ثبت نام