germanpersian

شروع ثبت نام دوره زبان آلمانی

زبان آلمانی

 چرا زبان آلمانی بیاموزیم؟

زبان آلمانی، زبانی بین المللی و فراگیر است و به عنوان زبان اول یا دوم بیش از ۱۸۵ میلیون نفر در دنیا به کار می رود. زبان آلمانی یکی از مهمترین زبان های علمی، محاوره ای و فرهنگی دنیاست.
در حال حاضر زبان آلمانی، به عنوان زبان رسمی آلمان، اتریش و لیختن اشتاین است و بخش هایی از سوئیس، شمال ایتالیا، شرق بلژیک و شرق فرانسه زبان آلمانی را زبان دوم خود می دانند.
بسیاری از نویسندگان بزرگ و مطرح دنیا مانند گوته، شیلر، برشت و … آلمانی بوده اند و  خواندن نسخه اصلی آثارشان که به زبان آلمانی است خالی از لطف نمی باشد.
همچنین از نظر مقالات علمی آلمان در رتبه دوم قرار دارد و بیش از ۲۸ درصد مقالات و کتب علمی دنیا به زبان آلمانی است

ضرورت مکالمه به زبان آلمانی در کشور آلمان

یکی از کشورهای اروپایی که این روزها متقاضیان زیادی برای سفر و به خصوص برای ادامه تحصیل دارد، کشور آلمان است. چرا که این کشور از نظر صنعت  و علم بسیار قوی و دقیق است. تعدادی از افراد هم قصد مهاجرت به آلمان برای زندگی دائم و یا کار در آلمان را دارند. از آنجایی که زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است بنابراین برای اینکه بتوانید بهتر و راحت تر با مردم کشور آلمان ارتباط برقرار نمایید و از سفر و اقامت خود در آلمان بیشتر لذت ببرید، بهتر است با زبان آلمانی آشنا شوید و زبان آلمانی را همانند زبان انگلیسی فرا بگیرید.

اطلاعاتی در مورد کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان (Deutschland) پر جمعیت ترین کشوری اروپایی می باشد. پایتخت کشور آلمان برلین است. مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و زبان آلمانی زبان رسمی آنهاست. آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای دنیا می باشد و  ۱۶ ایالت دارد. وسیع ترین ایالت آلمان بایرن یا باواریا می باشد که در جنوب این کشور واقع شده است و کوچک ترین ایالت آلمان برمن است که در شمال غربی واقع شده است.
از نظر جغرافیای طبیعی کشور آلمان دارای رشته کوه های بسیار زیادی است و همچنین از دشت ها و جنگل ها زیبا و بزرگ تشکیل شده است. بعلاوه آلمان دارای جزایر، سواحل و دریاچه و حتی باتلاق می باشد. کشور آلمان در مرکز اروپا واقع شده است و رودخانه راین طولانی ترین رود کشور آلمان است.
کشور آلمان بالغ بر ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود ۹۳ درصد آنها آلمانی و بقیه اتباع خارجی هستند.
زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی می باشد که تقریباً ۹۵ درصد مردم آلمان به زبان آلمانی و یا به گویش هایی از زبان آلمانی صحبت می کنند.
علاوه بر زبان آلمانی در کشور آلمان برخی از مردم که در اقلیت هستند به زبان های دانمارکی، فریسی، رومی، سوربی و ترکی هم صحبت می کنند.
زبان آلمانی طی تغییرات و تحولاتی که در طی تاریخ داشته، بسیاری از کلمات ژرمنی را حفظ کرده است. اما در سال ۱۹۹۶ برخی اصلاحات املایی در زبان آلمانی صورت گرفت که بحث های زیادی به دنبال داشت. زبان آلمانی از نظر برخی قواعد به زبان فرانسوی نزدیک است.
زبان آلمانی (Deutsch) دارای گویش های فراوانی است که هر یک در منطقه خاصی از کشور آلمان کاربرد دارند و صحبت می شوند.

خدمات زبان آلمانی

– آموزش زبان آلمانی خصوصی

– تدریس زبان آلمانی با سریعترین و مدرنترین متدهای روز

– فارغ التحصیل از آلمان و تجربه تدریس در آلمان و ایران

–  تدریس دانشجویان جهت قبولی در امتحانات ورودی دانشگاههای آلمان (TEST DAF)

– تدریس و مشاوره پزشکان مهاجر به آلمان جهت اشتغال تا مقطع B2,C1

– تدریس فشرده مقطع A1 برای قبولی در امتحان گوته مورد توجه مهاجرین از طریق ازدواج  به آلمان

– کلاسهای فشرده مکالمه با لهجه کاملا آلمانی با تجربیات ۱۲ سال اقامت در کشور آلمان

نکاتی در مورد آموزش زبان آلمانی:

رفتار مغز در طول یادگیری تا حدودی پیچیده است و توضیح آن زمان زیادی را می‌طلبد که شاید در بخش‌های دیگر به آن پرداخته شود. نکته مهم در طول یادگیری این است که سعی کنید به ویژه در ابتدای راه زیاد روش و موضع یادگیری خود را تغییر ندهید. با صبر و به طور کامل هر بخش را مطالعه کنید. سعی کنید پس از خواندن یک بخش آن را مجدد در طول هفته برای دو یا سه مرتبه تکرار کنید. از مثال‌های بیشتری استفاده کنید و به ویژه برای یادگیری واژه ها, در صورت امکان مثالی هم به همراه آن به حافظه بسپارید.حفظ کردن داستان‌ها و متون کوتاه زبان آلمانی شاید در ابتدا خیلی بی فایده به نظر برسد اما می‌تواند کمک شایانی به فهم اصول گرامر به صورت ناخودآگاه در ذهن شما بکند. گوش دادن به کتاب‌‌های صوتی زبان آلمانی نیز می‌تواند تاثیر بسیار مفیدی در تونایی شما در گوش دادن و صحبت کردن داشته باشد

برای یادگیری زبان آلمانی چقدر باید مطالعه کرد؟

برای یادگیری مناسب  هر زبانی بخصوص زبان آلمانی باید سعی کنید که در طول هفته حداقل سه روز برای یادگیری آلمانی اختصاص دهید. ۳ ساعت مطالعه و تمرین برای یک هفته یادگیری -البته در صورتی که نیاز فوری به زبان نداشته باشید- کافی است
اگر چه گفته می شود کودکان توانایی  بهتری در آموختن زبان دارند اما این به معنای کنار کشیدن بزرگسالان از یادگیری زبان نیست.
برای شروع یک هدف ساده و قبل اجرا در نظر گیرد تا اجرای ان برایتان سخت نباشد . مترجم آلمانی judit matz توصیه می کند ۵۰لغت از زبان مورد نظر را انتخاب کرده و آنها رابرای صحبت کردن روزمره بامردم به کارببرید .سپس به تدریج سراغ گرامر و دستور زبان و نکات مربوطه را کم کم یاد بگیرید.یادگیری زبان را درسبک زندگی خود بگنجانید
Dmitrochenkovaایده جالبی دارد : راه های جالب مثل عوض کردن زبان گوشی موبایلتان کمک می کند کلمات جدیدی را بیاموزید.همینطور عوض کردن زبان مرورگر با حتی سیستم عامل و یا پیدا کردن دوره های منسجم آموزش زبان آلمانی که به صورت انلاین برگزار می شوند می تواند موثر باشد.Els de keyserمترجم زبان آلمانی است و نرم افزارduolinguoرا به دلیل طراحی سرگرم کننده اش برای یادگیری دستور زبان و فلش کارت های هوشمندankiرابرای حفظ لات مناسب می داند.یادگیری زبان را به عنوان دریچه ای به سوی تجربه های جدید ببینید.
کلید یادگیری زبان جدید تعامل است. برقراری ارتباط و تعامل با دیگران به شما می آموزد چگونه به جای آنکه قبل از گفتن هرجمله  آن را در ذهن خود به زبان مورد نظر برگردانید روان و بدون فقه بیانش کنید به جای آنکه قبل از گفتن هرجمله آن را در ذهن خود به زبان مورد نظر برگردانید. در اطرافتان افرادی رابیابید که زبان مادریشان همانی است که شما قصد یادگرفتنش راداریدو یادوستان خارجی بیابید که بتوانند از طریق ایمیل یا شما در ارتباط باشند . همینطور می توانید از روش tandemاستفاده کنید روشی که در آن اشخاص زبان اصلی شان راباهم مبادله می کنند.
یکی از موانع شایع برای صحبت کردن به زبان جدید ترس از اشتباه است. اشخاص که زبان موردنظرشما زبان مادری آن هاست می توانند مانند والدین برنحوه صحبت کردن شما نظارت داشته باشند. هرتلاشی از سوی شما برای برقراری ارتباط به زبان آنها به طور سخاوتمندانه ای توسط آنها نظارت و تصحیح می شود. این افراد از تلاش شما برای برقراری ارتباط به زبان خودشان به وجد آمده و حتی کمکتان نیز می کنند.اگر موقع صحبت کردن با افراد هم سطح خود دستپاچه می شود مهارت زباناتان رابایک شخص کم سن و سال تر امتحان کنید.judith matzمترجم زبان آلمانی به یاد می آورد که هنگام گپ زدن با یک کودک ایتالیایی چقدر مضطرب و دستپاچه بود اما سپس دریافت که هر دو دریک سطح زبان ایتالیایی می دانند.صبور باشید هرچقدر بیشتر صحبت کنید به  شرط ایده آل نزدکتر می شوید و با افراد هم سطح خود روان تر به مباحثه می پردازید.

.

رزرو آموزش زبان آلمانی

*در صفحه ثبت نام زبان آلمانی را انتخاب نمائید*

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۱۳۴۲۲۲۲۰۶۲ تماس حاصل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *